sâmbătă, 25 februarie 2012

25.02.2012 - sambata - soare, placut, de azi si cursul valutar aici 22.02. - 24.02.

Lenjerie Sexy
In sfarsit, vremea arata bine. Sunt +6 grade celsius, e soare, sper sa se topeasca toata zapada, care arata urat, maldare negre, murdare.
Pentru ilustrare pun o fotografie din cartier, si la fel de urat e si pe strazile principale, care sunt flancate de stive de zapezi negre, iar asfaltul e ciuruit groaznic:
Am surprins un elicopter aterizand la spital, daca apropiati imaginea o sa-l vedeti relativ bine, na, macar am un tel. bun si de poze, chiar daca nu-i aparat foto, tot e mai bun decat alte telefoane:

De azi am de gand sa scriu, pe langa vremea zilnica, si cursul valutar BNR, astfel ca, daca vei vrea sa vezi cursul in vreuna din zile, intri pe ziua respectiva, si afli. Mi-a venit asta, gandindu-ma la faptul ca tocmai s-a scumpit din nou combustibilul si a ajuns ca benzina sa coste si peste 6 lei/litru si motorina sa coste chiar 8 lei/litru. Saptamana asta s-au scumpit ouale, a ajuns ca oul sa coste 0,8 lei, iar la tv am vazut in unele parti si 1,2 lei/ou, pret pe care nu l-am mai intalnit pana acuma.
Deci cursul valutar azi, 25 februarie 2012 (de pe site-ul BNR, si, de fapt, e cursul de ieri, valabil pana luni):

SimbolDenumire24 Feb. 201223 Feb. 201222 Feb. 2012
EUREuro4.3535-0.00224.3557-0.00454.3602+0.0052
USDDolarul SUA3.2524-0.01903.2714-0.02403.2954+0.0051
XAUGramul de aur185.9100-0.9594186.8694+1.1205185.7489+1.8899
AUDDolarul australian3.4894-0.00873.4981-0.00763.5057-0.0055
CADDolarul canadian3.2610-0.01593.2769-0.02483.3017-0.0008
CHFFrancul elvetian3.6127-0.00063.6133+0.00133.6120+0.0046
CZKCoroana ceha0.1743+0.00060.1737-0.00080.1745-0.0002
DKKCoroana daneza0.5855-0.00020.5857-0.00070.5864+0.0007
EGPLira egipteana0.5388-0.00320.5420-0.00400.5460+0.0009
GBPLira sterlina5.1372-0.00445.1416-0.03995.1815-0.0210
100HUF100 Forinti maghiari1.5085+0.00511.5034-0.01041.5138-0.0011
100JPY100 Yeni japonezi4.0361-0.04694.0830-0.02984.1128-0.0103
MDLLeul moldovenesc0.2764-0.00130.2777-0.00110.2788+0.0020

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu