miercuri, 29 februarie 2012

29.02.2012 - ziua cu care ne mai intalnim peste 4 ani

Lenjerie Sexy
In ziua care apare o data la 4 ani, adica 29 februarie, e neplacut. A nins azi noapte, asa ca dimineata era, din nou, zapada. Toata luna februarie a fost cu zapada. Si la ora 6 erau -1 sau -2 grade celsius.
Masinile iar lunecau, mergeau incet.
De fapt, vorba vine ca ne mai intalnim cu ziua asta. Nu ne mai intalnim deloc, ne amagim, e o conventie ca ne intalnim cu ziua asta sau oricare alta. Se duce de tot undeva, nimeni nu stie unde.

 Daca va uitati bine, veti vedea vârful catedralei, peste acoperisul din față:
 O coroana foarte frumoasa de copac
 si aici, windows de februarie:
Si Catedrala, suportând cu stoicism încă un rând de zăpadă:
la ora 7 se aud clopotele (si masinile), in filmuletul de un minut, de mai jos:
 Si la amiază, SOARE:

Miercuri, 29 februarie 2012

Arad
7 °C
Bacău
-1 °C
Braşov
-2 °C
Bucureşti
0 °C
Cluj-Napoca
3 °C
Constanţa
2 °C
Craiova
4 °C
Galaţi
2 °C
Iaşi
0 °C
Oradea
6 °C
Panciu
-1 °C
Sibiu
2 °C
Suceava
-1 °C
Târgu Mureş
2 °C
Timişoara
8 °C

cadouri

» Alba Iulia
4°C
» Alexandria
2°C
» Baia Mare
2°C
» Bistriţa
2°C
» Botoşani
0°C
» Brăila
2°C
» Buzău
0°C
» Deva
5°C
» Focşani
0°C
» Giurgiu
1°C
» Hunedoara
5°C
» Miercurea-Ciuc
-2°C
» Piatra-Neamţ
-3°C
» Piteşti
1°C
» Ploieşti
0°C
» Reşiţa
5°C
» Satu Mare
5°C
» Sinaia
-1°C
» Târgovişte
1°C
» Târgu Jiu
4°C
» Tulcea
2°C
» Vaslui
0°C
» Vatra Dornei
-4°C
» Zalău
5°C

Cursul BNR licitat in data de 29 februarie 2012. Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

SimbolDenumire29 Feb. 201228 Feb. 201227 Feb. 2012
EUREuro4.3486+0.00064.3480-0.00454.3525-0.0010
USDDolarul SUA3.2357-0.00033.2360-0.01083.2468-0.0056
XAUGramul de aur185.9428+1.2110184.7318+0.5504184.1814-1.7286
AUDDolarul australian3.5084+0.02853.4799+0.02023.4597-0.0297
CADDolarul canadian3.2686+0.02063.2480+0.01423.2338-0.0272
CHFFrancul elvetian3.6080-0.00073.6087-0.00293.6116-0.0011
CZKCoroana ceha0.1747+0.00060.1741+0.00080.1733-0.0010
DKKCoroana daneza0.5848+0.00010.5847-0.00060.5853-0.0002
EGPLira egipteana0.5363-0.00010.5364-0.00160.5380-0.0008
GBPLira sterlina5.1548+0.02685.1280-0.02295.1509+0.0137
100HUF100 Forinti maghiari1.5030+0.00711.4959+0.00641.4895-0.0190
100JPY100 Yeni japonezi4.0174-0.00464.0220-0.00214.0241-0.0120
MDLLeul moldovenesc0.274100.2741+0.00030.2738-0.0026
NOKCoroana norvegiana0.5832+0.00290.5803+0.00040.5799-0.0014
PLNZlotul polonez1.0528+0.00751.0453+0.00491.0404-0.0047
SEKCoroana suedeza0.492600.4926-0.00070.4933+0.0002
TRYNoua lira turceasca1.8590+0.01981.8392+0.00901.8302-0.0186


Dacă măcar un cuvințel din ce ați citit aici v-a stârnit interesul, dati un share, mai jos, pe Facebook sau un +1 pe "Goagăl". Mulțumiri de la un blogger in creștere.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu