marți, 27 martie 2012

E mai rece decat normal sau mi se pare? 27.03.2012 Timisoara

S-a schimbat ora in week-end, ne trezim cu o ora mai devreme, deci toata lumea e somnoroasa la prima ora.
Am prins si o tamponare urata de dimineata, cineva a intrat pe rosu la semafor, masinile erau destul de avariate, prezenti politia si ambulanta. Nu am apucat sa fac poze, ca am trecut prea repede pe acolo, dar a fost neplacut.
Azi, de dimineata, era rece. Ca nu ne mai place deloc o temperatura asa "redusa". Adica la ora 6.30 azi erau 0 grade celsius! Parca era iarna! Dupa ce aseara batea un vant turbat.

Si s-a facut iar noapte dimineata, odata cu schimbarea orei.


Marti, 27 martie 2012
Arad
12 °C
Bacău
6 °C
Braşov
4 °C
Bucureşti
11 °C
Cluj-Napoca
9 °C
Constanţa
9 °C
Craiova
11 °C
Galaţi
7 °C
Iaşi
7 °C
Oradea
12 °C
Panciu
6 °C
Sibiu
8 °C
Suceava
6 °C
Târgu Mureş
8 °C
Timişoara
11 °C
 

» Alba Iulia
8°C
» Alexandria
12°C
» Baia Mare
7°C
» Bistriţa
5°C
» Botoşani
7°C
» Brăila
7°C
» Buzău
8°C
» Deva
8°C
» Focşani
7°C
» Giurgiu
11°C
» Hunedoara
9°C
» Miercurea-Ciuc
2°C
» Piatra-Neamţ
4°C
» Piteşti
10°C
» Ploieşti
8°C
» Reşiţa
7°C
» Satu Mare
11°C
» Târgovişte
8°C
» Târgu Jiu
9°C
» Tulcea
7°C
» Vaslui
6°C
» Vatra Dornei
1°C
» Zalău
9°C

Cursul valutar BNR licitat in 27 martie 2012

1 EURO = 4.3688 RON
-0.0003 RON
1 USD = 3.2694 RON
-0.0354 RON
1 EURO = 1.3363 USD
+0.0142 USD

Cursul BNR licitat in data de 27 martie 2012. Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

SimbolDenumire27 Mar. 2012 26 Mar. 2012 23 Mar. 2012
EUREuro4.3688-0.00034.3691-0.00214.3712-0.0006
USDDolarul SUA3.2694-0.03543.3048+0.00683.2980-0.0230
XAUGramul de aur177.8987+1.6070176.2917+1.1769175.1148+0.3803
AUDDolarul australian3.4437-0.01183.4555+0.02563.4299-0.0146
CADDolarul canadian3.2990-0.01233.3113+0.01593.2954-0.0410
CHFFrancul elvetian3.6218-0.00403.6258-0.00073.6265+0.0003
CZKCoroana ceha0.1777+0.00040.1773+0.00080.1765+0.0001
DKKCoroana daneza0.587600.5876-0.00030.58790
EGPLira egipteana0.5417-0.00570.5474+0.00100.5464-0.0038
GBPLira sterlina5.2240-0.00635.2303-0.00125.2315-0.0158
100HUF100 Forinti maghiari1.5026+0.01121.4914+0.00731.4841-0.0053
100JPY100 Yeni japonezi3.9526-0.04053.9931+0.00223.9909-0.0128
MDLLeul moldovenesc0.279500.2795-0.00010.2796+0.0013
NOKCoroana norvegiana0.5756+0.00150.5741+0.00170.5724-0.0007
PLNZlotul polonez1.0576+0.00231.0553+0.00711.0482-0.0008
SEKCoroana suedeza0.4910+0.00160.4894-0.00030.4897-0.0010
TRYNoua lira turceasca1.8318-0.00741.8392+0.00801.8312-0.0027

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu